Bohemia - Hotelová škola a Střední pedagogická škola a ZŠ s.r.o.

 


Školy
Bohemia

Novinky

Co nás čeká ve škole
21/12
Pf 2018
Pf 2018

Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok plný úspěchů, pohody a hlavně zdraví!!!

Těšíme se na Vás 3.ledna 2018!

22.12.2017 ředitelské volno

21/12
Beseda s absolventy
Beseda s absolventy

Profesionál na Bohemce

Dne 15. 12. 2017 jsme na naší škole přivítali vynikajícího mladého profesionálního trenéra, našeho bývalého absolventa, pana Ondřeje Tichého, který žákům třetích a čtvrtých ročníků sportovního lycea zajímavým způsobem nastínil možnosti pomaturitního uplatnění z pohledu mladého muže, který dokázal jít za svým snem. V kamarádském duchu s žáky probral svůj pohled na budování kariéry ve sportu, potřebu neustále na sobě pracovat, vzdělávat se
a poznávat. V závěru poutavé přednášky představil projekt Díky fotbalu, který realizuje tréninkové kempy a spolupracuje s prestižními zahraničními fotbalovými kluby a informoval žáky o možnostech spolupráce.

Úspěšná učitelka v mateřské škole

V pátek 15. 12. se na pedagogickém lyceu se sportovním a humanitním zaměřením konala pro žáky 3. a 4. ročníků beseda s naší absolventkou slečnou Janou Doudovou, která již několik měsíců pracuje úspěšně jako učitelka v Mateřské škole Sluníčka v Praze, kde žije. Jana žákům představila formu zpracování svého životopisu, dále popsala průběh pracovního pohovoru, kde vyzdvihla důležitost přípravy na pohovor, na co se zaměřit a čemu se naopak vyhnout. Nutno podotknout, že ve dvou probíhajících kolech Jana jako jediná díky své přirozenosti, projevu, přístupu, zájmu a zkušenostem z dalších oblastí (tvorba a stříhání videí, rozhodčí fotbalu, hra na hudební nástroj apod.) v konkurenci s již zkušenými pedagogy obstála. Vzhledem k tomu, že pracuje na soukromém subjektu, tak žákům také uvedla rozdíly mezi státní a soukromou mateřskou školou. Rovněž objasnila, s jakým typem dětí pracuje, jak vypadá denní plán ve třídě a také neopomněla zmínit výukové metody, které při práci užívá,
a které se jí osvědčily. Besedu žáci na základě zpětné vazby hodnotili pozitivně a byla jim přínosem.

18/12
Prezentace FTK Olomouc
Prezentace FTK Olomouc

 

Dne 18. 12. 2014 proběhla zajímavá prezentace možností studia na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Náš bývalý student, pan Petr Grulich, představil žákům třetích a čtvrtých ročníků pedagogického lycea obory nabízené v současnosti nejlépe hodnocenou tuzemskou fakultou zaměřenou na studium sportovních věd. V závěru zodpověděl dotazy týkající se přijímacího řízení, kreditního systému hodnocení na vysoké škole, zápočtů a řadu dalších.

01/12
COOL AGENT na Školách Bohemia
COOL AGENT na Školách Bohemia

 

V rámci činnosti školního kariérového poradce proběhla 1. 12. 2017 zajímavá beseda žáků čtvrtého ročníku s pracovnicí agentury COOL AGENT spojená s vynikající prezentací její činnosti zaměřené na zajišťování studijních pobytů, pobytů au-pair, práce animátorů, recepčních a číšníků v atraktivních destinacích po celé Evropě, USA a Číně. Krom výše uvedeného byla žákům prezentována i možnost ročního denního studia na SŠ v USA.

Žáci byli seznámeni s kompletní nabídkou služeb COOL AGENT, obdrželi fundované odpovědi na své dotazy, kontaktní údaje a informační materiály.

06/12
Stupně vítězů
Stupně vítězů

BRNĚNSKÝ VÁNOČNÍ POHÁR 2017 - Brno - barman junior classic - Michael Šebela v silné konkurenci 41 barmanů obsadil celkové  

 6. místo. V další části soutěže - vědomostním testu z historie firmy a znalostech  o produktech sponzora soutěže "Rudolf Jelínek a.s."

obsadil Ondřej Plšek 1. místo a Michael Šebela 2. místo. Cena za první místo od této firmy je zájezd pro celou třídu s exkurzí, řízenou degustací a účastí na prestižní barmanské soutěži profesionálů - 18th International RUDOLF JELÍNEK CUP  přímo v distillerii Rudolf Jelínek. Naše škola tuto cenu obdržela již podruhé.

Všem soutěžícím gratulujeme!!!!!

04/12
Kuchařská naděje z Chrudimi je ve finále soutěže Svačina roku
Kuchařská naděje z Chrudimi je ve finále soutěže Svačina roku

Kuchařská naděje z Chrudimi je ve finále soutěže Svačina roku

Chrudim, 1. prosince 2017 – Nadějný kuchař Adam Burkoň z Bohemia – Hotelové školy, Střední pedagogické školy a ZŠ, Chrudim je jedním z 15 finalistů 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Finalisty přivítá 7. prosince 2017 gastro studio Chefparade+. Školy a soutěžící se mohou těšit na ceny v hodnotě 20 000 Kč a na tuňákové výrobky Rio Mare. Na Facebooku Rio Mare může vybrat nejlepší recept také veřejnost. Z finále se připravuje živý facebookový přenos.

Mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí dárkové poukazy do e-shopu v hodnotě 20 000 Kč. Vítěz získá poukaz v hodnotě 7 000 Kč, kuchaři na druhém a třetím místě vyhrají poukazy v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč. A porota pořadatelů udělí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5000 Kč.

 

Letos bude poprvé vyhlášena Rio Mare cena veřejnosti. Hlasování na FB stránkách Rio Mare probíhá až do 5. prosince. Na vítěze a školu čekají produkty Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. Na facebookových stránkách bude možné sledovat také live stream finálového kola.

 

Finále bude hodnotit odborná porota složená z garanta soutěže, Mistra kuchaře Vladimíra Picky, šéfkuchaře restaurace Aureole a viceprezidenta AHR ČR Jiřího Krále a šéfkuchaře a majitele kuchařského studia Atelier Culinari Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele soutěže. Živým finále provede účastníky moderátorka, herečka a kuchařka Markéta Hrubešová.

 

Soutěžící musí vytvořit před porotou, ve stanoveném limitu 20 min, 5 porcí své zdravé, chutné a originální svačinky z prvního korespondenčního kola. Obě poroty soutěže budou hodnotit kromě chuti a dodržení zadání také techniku přípravy nebo finální prezentaci. Velké finále se koná ve čtvrtek 7. prosince 2017 v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

 

Letošní 5. ročník celostátní soutěže Svačina roku Rio Mare pořádá společnost Bolton Czechia, která je výhradním distributorem tuňákových výrobků Rio Mare v České republice.

 

Finálový recept: Adam Burkoň, Bohemia - Hotelová škola a Střední pedagogická škola a Základní škola Chrudim, Cornetto „RIO MARE“ s kaviárem z yuzu  (molekulární kuchyně)

Suroviny: 2 konzervy tuňáka Rio Mare v olivovém oleji, 10 vrchovatých lžic hladké mouky, ¼ kostky droždí, 1 vejce, 7 lžic krájené červené cibule, lžíce citrónové šťávy Limmi, 4 lžíce konzervovaných rajčat Valfrutta, lžička balzamikového octu Ponti, 1 ks kaviáru z yuzu

Postup: Připravíme si těsto na pizzu z vody, extra panenského olivového oleje Monini, droždí a hladké mouky. Vyválíme na tenkou placku a vyřízneme trojúhelníky, které smotáme do kornoutků a potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme barevným sezamem.  Pečeme v troubě při 180 °C do zlatova. Do mísy si připravíme nakrájené rajčata Valfrutta, červenou cibuli, vitronovou šťávu Limmi a balzamikový ocet Ponti, promícháme a vložíme do kornoutků. Zdobíme zelenými natěmi a kaviárem z yuzu, který si připravíme na místě.

27/11
Soutěž Rio Mare
Soutěž Rio Mare

Gratulujeme!!!

Datum: 27. 11. 2017 15:25:22
Předmět: Soutěž_Svačina roku s Rio Mare 2017c

Vážená paní Kvasničáková,

děkujeme Vám za účast v 5. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare, kterou pořádá společnost Bolton Czechia. Odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou vybrala 15 účastníků soutěže do finálového kola. Jedním z vybraných finalistů je i student Vaší školy Adam Burkoň. Finále proběhne ve čtvrtek 7. prosince 2017 v gastronomickém studiu Chefparade+ v Praze.

30/11
Soutěž v anglickém jazyce
Soutěž v anglickém jazyce

Našich 37 studentů se ve čtvrtek 30.11. 2017 účastní soutěže BEST IN ENGLISH.

 

08/11
Shakespeare - divadlo
Shakespeare - divadlo

Studenti 4. ročníků navštívili dne 8.11. anglické divadelní představení „Sen noci svatojánské“ na motivy Williama Shakespeara. Komedie čerpá z atmosféry tradičních svátků máje a slunovratu, kdy čarovná moc bylin obracela svět naruby a vše bylo dovoleno. Dva milenecké páry prožívají opojení láskou i třeštění z jejího nenaplnění. Do vášnivého zápolení vstupují kouzelné lesní bytosti, které zde hrají své vrtošivé hry.

Představení hráli amatérští herci chrudimského gymnázia.

Mgr. Pilařová Petra

30/11
Kuchařské naděje z Chrudimi soutěží o nejlepší Svačinu roku
Kuchařské naděje z Chrudimi soutěží o nejlepší Svačinu roku

Kuchařské naděje z Chrudimi soutěží o nejlepší Svačinu roku

Chrudim, 30. října 2017 – Bohemia - Hotelová škola a Střední pedagogická škola a Základní škola z Chrudimi se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Soutěžící se utkají o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Novinkou letošního ročníku je hlasování veřejnosti. Odbornou porotu složenou z Mistra kuchaře Vladimíra Picka a šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále doplní gastronomický specialista Petr Stupka. Velkým pražským finále soutěžící provede Markéta Hrubešová.

Úkolem soutěžících ze středních odborných škol se zaměřením na gastronomii a stravovací služby je vytvořit originální školní svačinu pro děti, žáky a studenty. Na vytvoření pokrmu musí použít tuňákové výrobky Rio Mare nebo krémy Rio Mare Paté, které získali od pořadatelů zdarma. „Tuňákové výrobky Rio Mare jsou pro přípravu zdravých, chutných a rychlých svačinek ideální surovinou. Jde to vidět i na zájmu studentů a středních škol o naši soutěž Svačina roku s Rio Mare. Letos v oblíbené soutěži přivítáme 123 mladých kuchařských nadějí z 38 škol,“ říká za pořadatele Pavel Kmínek, marketingový manažer společnosti Bolton Czechia.

08/11
Shakespeare
Shakespeare

Ve středu 8. 11. 2017 od 11 hod (Gymnázium Josefa Ressela) se 4.ročníky zúčastní představení v angličtině A Midsummer Night´s Dream.

Doba trvání je 60 minut a cena 60 Kč.

24/10
Stolní tenis
Stolní tenis

Dne 24.10.2017 se konalo okresní kolo soutěže družstev ve stolním tenisu. Zúčastnili se ho i naši studenti. Chlapci skončili na 4.místě, když se jim podařilo vyhrát dva zápasy. Jeden vyhrál Filip Škárka sám a pak s Opletalem uspěli ve čtyřhře. Dívky skončily druhé, když dva zápasy vyhrála Valentýna Kurková a jeden Sabina Burešová.

Mgr. Jiří Leden 

13/10
Kariérový poradce
Kariérový poradce

Dne 13. 10. 2017 se v rámci činnosti školního kariérového poradce uskutečnily dvě poutavé přednášky pro žáky čtvrtých ročníků, kdy s prezentacemi možností studia na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně vystoupili studenti této prestižní vysoké školy.

Bližší informace mohou zájemci z ostatních ročníků získat u Ing. Josefa Drozda.

     

17/10
Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta
Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta

Studenti naší školy na okresním kole Poháru Josefa Masopusta, dne 17.10.2017, skončili na druhém místě, když ve finále prohráli po remíze 1:1 v základní době na penalty s Gymnáziem Josefa Ressla.   Gratulujeme a děkujeme všem hráčům!

18/10
Výlet Praha 4.ročníky
Výlet Praha 4.ročníky

12/10
Navštivte nás
Navštivte nás

   

Poradenské centrum pro uchazeče o studium na naší škole

Také ve školním roce 2017/18 otevíráme poradenské centrum pro uchazeče o studium a jejich rodiče. Cílem  je  konzultovat  s uchazeči a jejich rodiči dosavadní výsledky na základní škole, zjistit  představy  o  dalším  uplatnění  v  oborech, které  nabízí  naše škola, poradit s výběrem oboru a poskytnout konkrétní informace o možnostech přijetí ke studiu pro školní rok  2018/19.

Poradenské centrum lze navštívit kdykoliv po předchozí telefonické domluvě na čísle 469 630 249,733 712 599

Již máme za sebou úspěšnou přehlídku škol v Čáslavi

 

09/10
Krásný úspěch studentky Míši Fuchsové 3.LT
Krásný úspěch studentky Míši Fuchsové 3.LT

České deblistky a mistryně republiky Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou si na Slovak Open v Trenčíně připsaly první společné mezinárodní vítězství. V sobotním finále přehrály polskou dvojici Wiktoria Dabczynska, Aleksandra Goszczynska 21:12 a 21:10. 

Pro Michaelu Fuchsovou je vítězství o to sladší, že jde o její první turnaj po dlouhodobém zranění ramene.

GRATULUJEME!!!

http://czechbadminton.cz/article/alzbeta-basova-s-michaelou-fuchsovou-vyhraly-slovak-open-ve-ctyrhre

http://czechbadminton.cz/article/michaela-fuchsova-byl-nejtezsi-pulrok-meho-zivota

28/08
Školní rok 2017/2018 2)
Školní rok 2017/2018 2)

HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH
Změna zkratek tříd:   H = hotelnictví

1.H a 1.C Ing. Ježková
2.H a 2.C Mgr. Korandová
3.H Mgr. Boháčová
4.H Mgr. Kučerová
4.C Mgr. Pilařová

LYCEUM SPORTOVNÍ A HUMANITNÍ

1.LT a 1.LH Mgr. Hrstková
2.LT Mgr. Pavlík
2.LH Mgr. Musilová
3.LT  Mgr. Machová
3.LH Mgr. Slezáček
4.LT a 4.LH Mgr. Kellerová

28/08
Školní rok 2017/2018
Školní rok 2017/2018

Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4.9.2017 v 8h - všechny třídy pro tento školní rok sídlí na budově Víta Nejedlého 482, Chrudim  - budova A.

Těšíme se na Vás

22/06
Kurz tvořivosti - lyceum humanitní
Kurz tvořivosti - lyceum humanitní

Letošní kurz tvořivosti probíhající ve dnech 12.6.-16.6. 2017 v Horním Bradle byl na téma filmu. Žáci 2.LH natočili ve skupinách krátká videa, která můžete shlédnout. Jednalo se o dokument o Horním Bradle a o krátký horor s mumií.

VIDEA:

https://www.youtube.com/watch?v=dIcjh9J6d48&t=10s

https://www.youtube.com/watch?v=Dx5m79HsuL0

https://www.youtube.com/watch?v=SyANx8t6_kY

https://www.youtube.com/watch?v=IaRjmBC-mY8

https://www.youtube.com/watch?v=EPWzTu5IH0I

19/05
Zahradní slavnost 3.ročníků
Zahradní slavnost 3.ročníků

19.5.2017 se v prostorách kolem školy uskuteční ZAHRADNÍ SLAVNOST NÁMOŘNÍKŮ A PIRÁTŮ VŠECH MOŘÍ 3.ročníku.

Žáci předvedou své umění rodičům.

Tématické oblečení vítáno. Pozvánky obdržíte od žáků. Těšíme se na příjemné setkání!

 

11/04
Exkurzní den
Exkurzní den

Dne 11. 4. 2017 se žáci tříd 1. LH, 2.LH a 3.LH vydali na exkurzi do stanice HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU v Chrudimi. Celou stanicí nás provedl pan Mgr. Matras. Exkurze začala v hlavní budově, kde jsme se dozvěděli základní informace o chodu hasičského sboru. Z hlavní budovy jsme se přesunuli do garáží, kde nám byla představena hasičská vozidla. Dále jsme se seznámili s hasičským autem s vysokozdvižnou plošinou, kterou jsme mohli vyzkoušet, všichni se tak na Chrudim podívali z výšky 20 metrů. Dvě nebojácné členky naší výpravy, Nela Seidlerová a paní učitelka Machová, pokořily výšku 26,5 metrů nad zemí. Dále jsme měli možnost vidět zblízka pomocné hasičské vybavení a doplňky, např. obrovské a těžké nůžky, které jsou potřeba při vyprošťování lidí z havarovaných aut apod. Třešničkou exkurze byla ukázka sjezdu pana Mgr. Matrase po hasičské tyči a ukázka hasičské techniky v praxi. Hasiči nám ukázali postup při vyprošťování osob z havarovaného automobilu.

Exkurze se nám i přes nepříznivé počasí líbila.

Report: Kristýna Poláková, Nela Seidlerová.

20/03
Knihovna
Knihovna

Březen je měsícem knihy, a tak jsme se vydali se žáky 1. ročníku do chrudimské knihovny na besedu, tentokrát na téma renesance.

 

09/03
Vynikající sportovní výsledek Kristýny Štefcové.
Vynikající sportovní výsledek Kristýny Štefcové.

O víkendu vyhrála naše žákyně Kristýna Štefcová ze sportovního lycea Mistrovství České republiky do 21 let, a to v kategorii jednotlivců.

Kristýně gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

   

27/02
Lyžařský výcvik 2017
Lyžařský výcvik 2017

Ve dnech 27.2.-3.3.2017 probíhá lyžařský výcvik.

Velká Úpa - Portášky.   Mgr. Leden, Mgr. Votavová, Mgr. Jánská

25/02
Erasmus 2017
Erasmus 2017

V sobotu 25.2.2017 odletělo 20 stážistů na zahraniční praxi.

10 žáků - Anglie Portsmounth (Mgr. Kučerová)  / 10 žáků - Irsko  Cork (Mgr.Pilařová)

Délka praxe 4 týdny.

Výsledek obrázku pro erasmus

09/02
Exkurze do ČNB
Exkurze do ČNB

Třídy 3.LT a 3.LH navštíví Českou národní banku a Planetárium v Praze.

16/02
Exkurze do České národní banky
Exkurze do České národní banky

Třídy 3.A a 3.C navštíví Českou národní banku v Praze, Muzeum čokolády.

04/11
BOHÉMŠTÍ VÝLETNÍCI
BOHÉMŠTÍ VÝLETNÍCI

4. listopadu 2016 naše třída 3. C podnikla výlet do Hlinska. Jelikož jsme si hodlali náš třídní výlet vychutnat plnými doušky, rozhodli jsme se „výletnictví“ okořenit veřejnou dopravou, respektive – vlakem. Přesně v 8:02 jsme vyjeli tzv. „žralokem“ z vlakového nádraží v Chrudimi. Když jsme po 50 minutách dorazili do Hlinska, pokračovali jsme na naši první zastávku – Hlinecký pivovar RYCHTÁŘ. Zde jsme měli domluvenou prohlídku, kterou s námi absolvovala i 5. třída Základní školy Bohemia. Ve společnosti pohotové, vtipné a velmi příjemné průvodkyně jsme prošli téměř všechny prostory pivovaru za doprovodu odborného výkladu zaměřeného na historii. Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu informací o samotném pivu, o historii pivovaru a plno dalších novinek o alkoholu. Výše zmíněné zprávy o alkoholických nápojích, jak jistě všichni chápou, nás zaprvé velmi zaujaly a zadruhé znepříjemnily den potom, co jsme se dozvěděli, že v rámci školního výletu není degustace možná. I přes prvotní zklamání jsme prohlídku absolvovali ve zdraví a střízlivosti. Na konci cesty na nás čekal menší film o pivu RYCHTÁŘ, což naše chuťové buňky nastartovalo znovu. Zhlédnutím výše zmíněného snímku naše prohlídka skončila. Průvodkyni jsme poděkovali a s neuspokojenými alkoholickými potřebami jsme vyrazili do města. Tam na nás čekala další prohlídka, a to v Památkové rezervaci Betlém. Průvodkyně, má maličkost, nám během 1 hodiny řekla informace o Betlému a historii jednotlivých chalup. Celkově jsme měli možnost nahlédnout do 5 chaloupek, kde v každé na nás čekala ukázka životního stylu obyvatel od druhé poloviny 18. století. Díky sezónní akci jsme také mohli navštívit výstavu týkající se historických svatebních tradic a obyčejů. Po skončení obchůzky chaloupek jsme se vydali zpět na nádraží, kde jsme vyčkávali příjezdu vlaku směr Chrudim.

Shrnutí výletu: Obě prohlídky se všem účastníkům líbily, což dokazovala akčnost všech zúčastněných. Všichni svou aktivitu prokládali dotazy k historii a k expozici daného prohlídkového okruhu.

Za kolektiv 3. C, Veronika EASY Slámová

 

03/10
Otevřené dveře
Otevřené dveře

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří:

6. 12. 2016

11. 1. 2017

Na adrese: Víta Nejedlého 482, Chrudim

05/09
Adaptační kurzy 1. ročníků
Adaptační kurzy 1. ročníků

Horní Bradlo, Penzion U Kozlů

Termíny:

1.LH + 1.LT  5. - 7.9.2016

1.A + 1.C     7. - 9.9.2016

 

01/09
Slavnostní začátek šk.roku 2016/2017
Slavnostní začátek šk.roku 2016/2017

1. září 2016 v 8:00 hod.

1. - 4.A Hotelnictví: budova A Víta Nejedlého 482

1.- 4.C Cestovní ruch: budova A Víta Nejedlého 482

3.LT + 3.LH Mgr. Kellerová - změna: budova B Palackého 47

4.LH  Pedagogické lyceum humanitní: budova B Palackého 47

1.LT, 2.LT, 4.LT Pedagogické lyceum sportovní: budova A Víta Nejedlého 482

1.LH, 2.LH, 3.LH Pedagogické lyceum humanitní: budova A Víta Nejedlého 482

Těšíme se na Vás

 Projetky EU

vlajak EU ČÍST VÍCE »

Kontaktujte Nás

Telefon: 469 630 249, 469 622 009
Mobil, kancelář: 733 712 599
sekretariat@hotelovaskola.chrudim.cz
sekretariat@sportovniskola.chrudim.cz

facebook Facebook: Hotelová škola Bohemia s.r.o.

facebook Facebook: Střední škola Bohemia s.r.o.

Skype: hotelovaskola, sportovniskola

Adresa

Adresa školy:
Víta Nejedlého 482
537 01 Chrudim

Podatelna: 7:30 - 15:00 hod.

VÍCE INFORMACÍ »

 


Naši partneři:

       Výsledek obrázku pro akc čr   Výsledek obrázku pro ssščms  Výsledek obrázku pro aččr Výsledek obrázku pro pupp logo Výsledek obrázku pro vitana   Výsledek obrázku pro plzeňský prazdroj    Výsledek obrázku pro pohár josefa masopusta